Urządzamy mieszkanie w stylu marynistycznym – na jakie ozdoby postawić?

Styl marynistyczny pojawia się coraz częściej w naszych domach. Chociaż zazwyczaj kojarzy się z nadmorskimi miejscowościami jest on niezwykle urokliwy także w mieszkaniu lub w domu w mieście, z dala od morza. Styl ten przypomina o lecie, innym zaś kojarzy się z wystrojem wnętrz z okresu międzywojennej Polski, zwłaszcza z czasów budowy portu w Gdyni. Jeżeli zastanawiasz się, na jakie ozdoby postawić, koniecznie przeczytaj poniższy, krótki poradnik i sięgnij po inspirujące oraz praktyczne porady i sprawdź, jakie konkretnie ozdoby marynistyczne warto umieścić w swoim domu!

Aranżacje marynistyczne – na co trzeba uważać?

Aranżacje tego typu bywają niestety bardzo często przerysowane, ponieważ są oparte na wykorzystaniu niezbyt oryginalnych a nawet tandetnych przedmiotów. Morskie inspiracje podnoszą walory estetyczne pomieszczeń, ale tylko wtedy, gdy dodatki są naprawdę wysokiej klasy.
Jakie ozdoby marynistyczne będą najlepsze?
Wnętrze w stylu marynistycznym to przede wszystkim:
– pasy
– czerwone granatowe i białe kolory
– wzory w drobne kotwice lub koła sterowe
a także bibeloty takie jak:
– muszelki
– kamienie
– piasek w słoiku i drobne kompozycje
– świeczniki oplecione sznurkiem
– pojemniki z wikliny
– sieci rybackie
– globusy na trójnogu
– lupy powiększające
– przyciski do papieru w kształcie statku kotwicy, itp.
– mapy
– obrazki i grafiki przedstawiające morskie klimaty
– poduszki z odpowiednim nadrukiem lub drobnym printem
Jeżeli marzy Ci się styl marynistyczny, koniecznie zamontuj drzwi wejściowe, które będą miały u góry okrągłe okna. Postaw też we wnętrzach na kolor:
– beżowy
– chłodny
– szary
Gdzieniegdzie możesz dodać granat lub czerwień. Równie dobrze sprawdzą się dodatki w barwie grafitowej. Nie zapomnij również o odpowiednich tekstyliach a także naczyniak stołowych.
Podsumowanie
Dodatki o charakterze morskim, czy też marynistycznym są świetnym pomysłem na prezent. Możesz je zawsze podarować, a zwłaszcza wtedy, kiedy po prostu nie wiesz, co dać znajomym lub przyjaciołom. Dodatki tego typu możesz zrobić też własnoręcznie. Wystarczą najprostsze przedmioty, takie jak słoik, sznurek, muszelki, kamienie, piasek i tym podobne rzeczy – zwróć szczególną uwagę na pamiątki z wakacji. Możesz kupić zwykłą, białą ramkę na zdjęcia a następnie przy pomocy specjalistycznego kleju lub kleju na gorąco przymocować do ramki. Możesz też kupić zestaw do samodzielnego złożenia, taki jak efektowny żaglowiec. Jeśli masz w domu jakieś mapy stylizowane na stare, koniecznie opraw je w ramki, tak aby mogły one zostać umieszczone w Twoim mieszkaniu.