róża w kroplach deszczu róża w kroplach deszczu

Wybieramy sadzonki róż ze szkółek

Róża to kwiat będący królową wszystkich kwiatów i symbolem miłości. Ojczyzną róż jest wschodnia Azja, a zwłaszcza obszar Chin, gdzie rośnie wiele gatunków róż. Z Azji wywodzi się około siedemdziesiąt procent krzewów róż. W Polsce kwiaty te od długiego czasu nie mają sobie równych. W przydomowych ogrodach w naszym kraju, rok w rok sadzimy kolejne sadzonki róż. Kupujemy je w rozmaitych lokalizacjach, ale bez cienia wątpliwości najlepszą jest szkółka róż.

Krzewy róż w Polsce

Rosnące róże cieszą nasze oczy i mimo kolców, choć nie wszystkie te charakterystyczne kolce mają, uważamy je za najpiękniejsze i najbardziej ekskluzywne i romantyczne kwiaty. Krzewy róż uprawia się u nas w ogródkach przydomowych, w ogrodach miejskich i w parkach czy w ogrodach botanicznych. I to na dużą skalę, choć oczywiście jest kilka krajów europejskich, w których liczba tych kwiatów jest znacznie większa niż w Polsce.

Sadzonki róż od producenta

Jakościowe sadzonki róż można znaleźć tam gdzie są one bezpośrednio produkowane, czyli w miejscu takim jak szkółka róż. W uproszczeniu, w gospodarstwie tego rodzaju rozmnaża się te rośliny i je uprawia do pożądanej wielkości – czytaj produkuje sadzonki róż. Gdy więc osiągają odpowiednią wielkość, szkółka róż przeznacza je do sprzedaży i każdy może nabyć takie sadzonki róż. Jest to zresztą bardzo dobre posunięcie, bo zakup krzewów prosto od producenta oznacza, że będą świeże i zdrowe.

Kilka zdań o różach

Krzewy róż należą do rodziny różowatych. Na półkuli północnej istnieje do 260 różnych gatunków róż. Róże, to rośliny o różnym wyglądzie. Jedne rosną pojedynczo lub w niewielkiej grupie, a inne są krzewami i pnączami. Róże zapylane są przez owady. Najbardziej znane są róże czerwone, lecz mogą mieć także inne kolory i zazwyczaj ładnie pachną. Róże wykorzystywane są w przemyśle perfumeryjnym, bo z nich produkuje się olejek różany i perfumy. Róże wykorzystywane są też jako rośliny ozdobne i świetnie się w tej roli sprawdzają.