pościel z wypełnieniem pościel z wypełnieniem

Najlepsza pościel dla Twojego dziecka – rodzaje wypełnienia

Jeżeli szukasz najlepszej pościeli dla swojego malucha, z pewnością zastanawiasz się, jaki model wybrać. Musisz mieć na uwadze, to, że zarówno kołderka i poduszka będą często prane – pościel musi być więc wytrzymała i odporna na pranie w wysokich temperaturach. Dowiedz się, która pościel ma odpowiednie parametry i jaki model sprawdzi się w przypadku kilkulatka.

Pościel dziecięca z wypełnieniem – sprawdzaj jakość!

Jeżeli kupujesz pościel z wypełnieniem do łóżeczka dla dziecka, musisz zwrócić uwagę na parametry odnośnie wypełnienia. Im większą gęstość ma wkład, tym mniejsze ryzyko, że zbije się ono w kłaki tuż po pierwszym praniu. Wybieraj pościel z wypełnieniem syntetycznym, którą można prać przynajmniej w 60 stopniach Celsjusza – to bardzo ważne, ponieważ dzieci w wieku przedszkolnym często chorują, także na choroby charakterystyczne dla przedszkolaków, na przykład owsicę. Jeżeli nie masz możliwości wyprania pościeli malucha w wysokiej temperaturze nie pozbędziesz się wirusów i bakterii, dlatego zadbaj o to, aby Twoje dziecko miało pościel dobrej jakości. Dla dziecka, które jest uczulone na kurz i roztocza musisz kupić pościel z wypełnieniem antyalergicznym lub wełnianym.

Wełna ma doskonałe właściwości termoizolacyjne i bardzo rzadko uczula. Pościel z antyalergicznym wkładem jest wykonana ze specjalnego granulatu, który nie wchłania kurzu – taki wybór wiąże się z większymi kosztami, ale produkt posłuży Twojemu dziecku dłużej niż ta z syntetycznym wypełnieniem. Jeśli zastanawiasz się, jaka pościel z wypełnieniem dla dzieci ma najwyższą jakość, powinieneś wybrać kołdrę z wypełnieniem jedwabnym. Sprawdzi się ona nie tylko w przypadku dzieci alergicznych – jedwab to naturalny materiał, który pozwala skórze oddychać i gwarantuje spokojny sen.

Pościel uniwersalna – dobra przez cały rok!

Kiedy w Twoim mieszkaniu jest ciepło przez cały rok, możesz pomyśleć o uniwersalnej pościeli, która spełni swoją rolę bez względu na porę roku. Taka opcja jest praktycznym rozwiązaniem – nie musisz mieć kilku kompletów. Wybierz zatem pościel z wypełnieniem bawełnianym, która nie tylko grzeje, ale ma także właściwości oddychające. Malec się nie spoci i nie przegrzeje. Pamiętaj jednak, aby nie wybierać zbyt grubego wypełnienia, te o średniej gęstości i grubości w zupełności wystarczy.

Pościel z wypełnieniem bawełnianym będzie idealna zarówno na lato, jak i na zimę. Kiedy wybrałeś już rodzaj wypełnienia, zadbaj o odpowiednie poszewki na kołdrę i poduszkę – kieruj się gustem swojego malucha, ale nie zapomnij również, by kupować tkaniny, które łatwo się piorą i są wykonane z naturalnych włókien.