Jakie okna plastikowe są najlepsze?

Dobre okna w domu lub w mieszkaniu powinny zapewniać wentylację na odpowiednim poziomie oraz chronić przed nadmierną utratą ciepła. Zanim zdecydujesz, jakie okna są Ci potrzebne, przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, czym kierować się w wyborze.

Okna PCV – najpopularniejsze i najtańsze

Okna plastikowe znajdziemy w różnych rozmiarach. Także, jeśli chodzi o parametry, są one odmienne. W zależności od tego, czego potrzebujesz lub od wielkości Twojego portfela, każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli zależy Ci na solidności i długim użytkowaniu, wiedz, że okna PCV nie mają sobie równych! Charakteryzują się też dobrymi parametrami jeśli chodzi o przenikanie ciepła – w mieszkaniu panuje przyjemna temperatura. Gdy chcesz, aby Twoje rachunki za ogrzewanie były niższe, powinieneś wybrać okna Veka – firma jest zdecydowanym liderem, jeśli chodzi o produkcję okien plastikowych, drzwi balkonowych i profili okiennych. Także okna Drutex są warte Twojej uwagi. W asortymencie firmy znajdują się nie tylko okna plastikowe, ale też drewniane, aluminiowe i drewniano-aluminiowe. Bez względu na to, jakiego z tych dwóch producentów wybierzesz, kieruj się współczynnikiem Uw. Mówi on o ilości przenikania ciepła. Im ten parametr jest niższy, tym mniejsza ilość ciepła ucieka z pomieszczenia. Także nie bez znaczenia jest ilość wkładów szybowych. Większa liczba to więcej ciepła w Twoim domu. Podczas zakupów, zwróć uwagę również na powierzchnię szyby okiennej. Im ta płaszczyzna jest większa, tym mniej daje ciepła wewnątrz domu.

Dla kogo okna drewniane, a dla kogo plastikowe?

Zarówno okna drewniane, jak i PCV, mają swoich zwolenników. Okna Drutex z drewnianymi ramami są perfekcyjnie wykonane. Firma słynie z innowacji technologicznych stosowanych w procesach produkcyjnych, jej mottem jest ciągły rozwój. Dzięki temu, Ty dostajesz produkt najwyższej klasy, o doskonałych parametrach. Okna drewniane sprawdzą się w domach urządzonych w stylu wiejskim, a także domach z bali i domach jednorodzinnych lub w zabudowie bliźniaczej. Mieszkańcy bloków wybierają częściej uniwersalne okna PCV, które są łatwe w utrzymaniu czystości. Często spółdzielnie mieszkaniowe narzucają też swoim lokatorom wybór konkretnych modeli. Chodzi tu przede wszystkim o to, aby kolor ram okiennych nie odróżniał się od elewacji budynku. Gdyby każdy mieszkaniec, czy lokator chciał zamontować inny kolor okien, taka sytuacja wpłynęłaby znacząco na poziom estetyczny całego budynku. Architekci często kpią z nowej mody, której uległy spółdzielnie mieszkaniowe, dotyczącej malowania elewacji na pastelowe kolory. Twierdzą, że wobec takiej estetyki, kolorowe okna na zewnątrz i tak nie pogorszą bardziej sytuacji. Niemniej jednak, mieszkańcy bloków muszą się dostosować. Okna Veka mają szeroki wybór kolorów – można wybrać dwubarwne ramy, które od strony zewnętrznej będą białe, zaś wewnątrz będą miały inny, wybrany przez klienta odcień.