Jak wybierać dodatki ślubne?

Dodatki i akcesoria odgrywają w stylizacjach panien młodych niemalże tak samo ważną rolę jak same suknie. Też muszą być piękne i wyjątkowe. Powinny podkreślać główne walory całego stroju i stać się jego doskonałym uzupełnieniem. Na pewno muszą być dobrze przemyślane. Nie wszystkie dodatki ślubne czy buty ślubne będą na tyle uniwersalne, by połączyć się z każdym krojem bądź kolorem sukienki. Warto mieć zatem w głowie przybliżony obraz tego, jak chce się wyglądać na własnym ślubie i weselu. Późniejsze komponowanie stylizacji okaże się dzięki temu znacznie prostsze i przyniesie lepsze efekty.

Od lat projektanci szaleją z tworzeniem coraz to bardziej wymyślnych, nietypowych i kreatywnych rozwiązań. Za każdym razem próbują czymś zaskoczyć. Nie powielają więc dawnych projektów, ale jednak one też mają dla nich znaczenie, bo stają się najlepszym źródłem niekończących się inspiracji. Wyraźnie zresztą widać, że w modzie ślubnej przez wszystkie sezony przewijają się podobne motywy. Takie sentymentalne powroty do tego, co było noszone w dawnych czasach, mają naprawdę olbrzymią wartość i na pewno zostaną docenione przez każdą pannę młodą. Klasyka uległa wyraźnemu odświeżeniu. Obecnie bliżej jej do czegoś nowoczesnego niżeli zupełnie tradycyjnego. Niektóre rozwiązania, znane z mody pochodzącej z dawnych czasów, nabierają też subtelniejszego wyglądu, dzięki czemu w niewymuszony sposób upiększają pannę młodą. Takie trendy naprawdę warto poznać i oczywiście je zastosować. To dzięki nim cała stylizacja okaże się zupełnie inna niż na początku.

Krok pierwszy, który należy wykonać w celu znalezienia idealnych dodatków do sukni, to wizyta w dobrym i bogato zaopatrzonym salonie. Niektóre salony sukien ślubnych w ofertach posiadają już nie tylko kreacje, ale też ozdoby ślubne do włosów, torebki, welony, biżuterię czy jeszcze inne akcesoria. Do takich miejsc trzeba zaglądać. Warto wybrać sobie zatem kilka pobliskich salonów sukien ślubnych i udać się do nich w wolnym czasie, by na żywo zapoznać się z ich asortymentem. Nie trzeba, a czasem nawet nie warto sprawdzać go wcześniej w Internecie. Każda rzecz na zdjęciach pojawiających się na stronach internetowych może zaprezentować się zupełnie inaczej niż w rzeczywistości, więc nie ma sensu sugerować się fotografiami, które bywają przekłamane, a czasami wręcz nie są w stanie oddać prawdziwego piękna ozdoby. „Tradycyjne” zakupy okazują się zawsze najlepsze. Zawsze też można się na nie wybrać z jakąś dobrą koleżanką, by ułatwić sobie wybór.

Mimo wszystko stylizacja panny młodej nie musi być wcale przesadzona pod względem ozdobności i dekoracyjności. Kobiety, które nie przepadają za tymi wszystkimi świecidełkami, powinny pójść w stronę klasyki. Elegancka biżuteria ślubna stanie się absolutnie wystarczającym uzupełnieniem dla prostej i klasycznej sukni ślubnej, zwłaszcza w połączeniu z subtelnymi szpilkami i standardowym welonem.