gra miejska - pokój zagadek gra miejska - pokój zagadek

Escape room i gra miejska – sprawdzone sposoby na integrację

Jednym z najważniejszych aspektów w zarządzaniu każdą firmą jest stała dbałość o właściwą atmosferę wśród zespołu pracowniczego. Nie ma bowiem w tym żadnej tajemnicy, że odpowiednio zintegrowany, dobrze współpracujący i zmotywowany zespół pracuje znacznie wydajniej. W jaki sposób jednak można doprowadzić do tego, aby morale w zespole pracowniczym wzrosło? Poprzez imprezy firmowe z grami, jak gra miejska czy pokój zagadek.

Pierwszy sposób – pokój zagadek

Jednym z najskuteczniejszych sposobów integracji współpracowników jest cykliczne organizowanie różnych firmowych wydarzeń. Oczywiście bardzo istotne w tym wszystkim jest też to, aby wybrać odpowiednią aktywność. Od kilku lat szczególnie polecany na taką okazję może być właśnie escape room. Jest to nic innego, jak pokój zagadek, w którym uczestnicy biorą udział w grze. Ich zadaniem jest rozwikłanie różnych łamigłówek, których finałem będzie odnalezienie klucza umożliwiającego opuszczenie pomieszczenia, w którym zostali zamknięci. Jedynym sposobem, by to się udało jest bliska współpraca graczy i jak najszybsze działanie, bo czas do końca gry szybko upływa.

Drugi sposób – gra miejska

Inną równie dobrze sprawdzającą się w kontekście zacieśniania więzi przez pracowników grą jest tak zwana gra miejska. Owa gra miejska to także zabawa, która niejako zmusza graczy do wspólnej gry, a tym samym pozwala im nawiązać bliższe relacje. To co szczególnie odróżnia ją od escape roomu, to przestrzeń w jakiej się odbywa. Tutaj nie jest to już zamknięty pokój, lecz ulice miasta. Tak, gra miejska toczy się w miejskiej przestrzeni, stąd jej nazwa. Doskonały przykład tej formy rozrywki, to Gra Miejska Kraków (Kazimierz lub Stare Miasto) znajdująca się w ofercie www.LostRoom.pl.

Integracja połączona z doskonałą zabawą

Praktyka pokazuje już od lat, że wszyscy pracownicy doskonale się przy tym wszystkim bawią. Z pewnością więc można powiedzieć, że pokoje zagadek stały się prawdziwym hitem zarówno wśród młodych, jak i starszych pracowników. Najwięcej takich miejsc jest rzecz jasna w dużych miastach. Kraków to jeden z przykładów miast, w których od wielu lat funkcjonują takie miejsca. My możemy je polecić nie tylko na imprezy firmowe.